Кинески совети за секси задоволство, откријте го вашиот елемент и проверете како си одговарате со партнерот

Годината на вашето раѓање е поврзана со еден од петте кинески елементи. Пронајдете го својот и елементот кој му одговара на вашиот партнер, а потоа следете ги кинеските совети за сексуално задоволство.

12.02.1956-17.02.1958. ОГAН

18.02.1958-27.01.1960. ЗЕМЈА

28.01.1960-04.02.1962. МЕТАЛ

05.02.1962-12.02.1964. ВОДА

13.02.1964-20.01.1966. ДРВО

21.01.1966-29.01.1968. ОГАН

30.01.1968-05.02.1970. ЗЕМЈА

06.02.1970-14.02.1972. МЕТАЛ

15.02.1972-22.01.1974. ВОДА

23.01.1974-30.01.1976. ДРВО

31.01.1976-05.02.1978. ОГАН

06.02.1978-15.02.1980. ЗЕМЈА

16.02.1980-24.02.1982. МЕТАЛ

25.01.1982-01.02.1984. ВОДА

02.02.1984-18.02.1986. ДРВО

19.02.1986-16.02.1988. ОГАН

17.02.1988-26.01.1990. ЗЕМЈА

27.01.1990-03.02.1992. МЕТАЛ

04.02.1992-09.02.1994. ВОДА

10.02.1994-18.02.1996.ДРВО

МЕТАЛ

Вашата сексуална енергија: Поседувате силна сексуална енергија и работите сакате да ги имате под контрола. Сакате да сте на врвот. Не ви претставува проблем сами да се возбудувате додека тој/таа ве гледа. Ве привлекуваат предизвикувачки пози, а вашата околина мора да биде „драматична“, инспиративна и да вклучува некои табу-а.

Стимулација:

За да ја зголемите физичката енергија, во собата ставете чинија со тркалезна форма од темносино стакло и наполнете ја со вода. Во водата ставете прав со светки и чинијата ставете ја во источниот дел на собата. Ваквата комбинација ќе ви даде доволно енергија за да испробате некои задоволства од „кама-сутра“.

ВОДА

Вашата сексуална енергија: Како голем романтичар, секое сексуално искуство сакате да биде волшебно. Брзиот секс не ја задоволува вашата потреба за емотивен интензитет и исполнување. Стимулот мора да биде и физички и ментален. За вас идејата за екстаза е повозбудлива од самиот секс. Затоа сакате да потонете во фантазии за време на љубовните игри.

Стимулација:

Запалете три свеќи со сина боја пред огледалото во северниот дел на собата. Тоа ќе предизвика зголемување на адреналинот. Постелнината во златна боја исто така ќе ја поттикне вашата фантазија.

ДРВО

Вашата сексуална енергија: Вие сте перфекционисти во креветот и сакате да експериментирате. Вашиот партнер мора да биде физички посебен и подготвен да проба се. Се возбудувате постепено, а кога ќе достигнете целосно возбудување, се предавате на интензивната енергија!

Прочитајте и...  Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“: Кристијан Голубовиќ продолжува да ги забавува гледачите!

Стимулација:

Сакате бавна предигра. Затоа ставете едена дрвена чинија во западниот дел на собата со што би поттикнале постепен прилив на енергија.

За повеќекратно задоволство поставете 5 црвени свеќи во стаклени свеќници во јужниот дел на собата. Тоа ќе ви донесе последователни експлозии на задоволство!

ОГAН

Вашата сексуална енергија: Во вас гори провокативна сексуална енергија. Сакате да сте спонтани, да ги оживеете своите најхрабри фантазии и копнежи за многу  креативниот љубовник. Исполнете ги своите желби- се е дозволено.

Стимулација:

Најмногу ви одговара визуелната стимулација. Подарете си сами на себе едно големо огледало кое ќе ви овозможи да се гледате додека водите љубов и кое ќе го зголеми движењето на  сексуалната енергија.

За  да ја поттикнете еротската енергија, ставете сензуални слики на ѕидот. Тие ќе ја поттикнат вашата еротска фантазија. Без разлика дали на сликата се наоѓа еротски пар или само едно голо тело, ќе се чувствувате секси секогаш кога ќе ја погледнете.

ЗЕМЈА

Вашата сексуална енергија : Вие сте многу сензуални, заводливи и опуштени. Потребно ви е бавно, постепено, но силно возбудување. Телесниот допир и емотивната блискост се за вас подеднакво важни во достигнувањето на оргазмот. Сакате масажа и орален секс. Убавото опкружување исполнето со префинети работи и материјали ќе ви овозможи вашата сексуална енергија полека да се разгори.

Стимулација:

Стаклените чинии наполнети со каменчиња и стакленца ставете ги во јужниот дел на спалната соба. Тоа ќе ја разбуди вашата „дива“ страна.

Прочитајте и...  Неколку причини зошто интелегентните луѓе не можат да бидат среќни!

За да ја зголемите својата сензитивност, ставете плишани и свилени перници на креветот или на подот кои ќе бидат во силни, живи бои.

КАКО СЕ СОГЛАСУВАТЕ?

Дознајте дали вие и вашиот партнер сте идеален спој со помош на понудената табла за компатибилност. Ако тоа не е случај, послушајте ги советите кои ќе ви помогнат неговата/нејзината енергија да ја канализирате во вистинската насока.

МЕТАЛ/МЕТАЛ

Магнетска врска. За да предизвикате пренос на сексуалната желба од вашето тело на неговото, закачете некоја ткаенина во интензивни бои над вашиот кревет.

МЕТАЛ / ВОДА

Металот не може секогаш да ги контролира желбите на водата. За подобро еротско расположение ставете кактус во источниот дел на собата.

МЕТАЛ / ДРВО

Во вашата врска се сретнуваат потребата за контрола и потребата за постепено бавно возбудување. Во вашата спална соба нека биде присутен мирисот на лимон кој металот ќе го направи сензуален .

МЕТАЛ / ОГАН

Металот сака контрола, а оганот е секогаш гладен за секс. Ставете два розови кварцни кристали во најоддалечениот десен агол во собата кои ќе помогнат партнерите да станат повнимателни за потребите на другиот.

МЕТАЛ / ЗЕМЈА

Вие ја одржувате сексуалната енергија еден на друг. Црвените чаршави ќе ја поттикнат и забрзаат вашата сексуална енергија.

ВОДА / ВОДА

Сонувачи и романтични души, и двајцата имате потреба од фантазија која ќе ве возбуди. Ставете постер со убави предели или голем постер со мотиви од живи бои во близина на креветот, со цел тоа да ве инспирира.

Прочитајте и...  Били Ајлиш повторно ја отвори најпопуларната дебата од 2015 година: Која боја се патиките? (ФОТО)

ВОДА / ДРВО

Љубопитно дрво и мистична вода. Наместете го вашиот кревет кон запад со цел да го поттикне бавното водење на љубов.

ВОДА / ОГAН

На водата и е потребно повеќе романтика отколку на оганот. Ставете кварцен кристал со сива боја во плишана ќесичка под перниците за да ви помогне, односно водата да може да го одржи чекорот со оганот.

ВОДА / ЗЕМЈА

Водата копнее за романтика, а земјата за физичко возбудување. За да постигнете рамнотежа на овие две различни енергии, ставете бел кварцен кристал во јужниот дел на собата.

ОГAН / ОГAН

И двајцата сакате брз и интензивен оргазам. Ставете црвени предмети низ целата соба за да овозможите летање на вашите искри.

ОГAН / ЗЕМЈА

Длабоко еротска врска. За интензивни задоволства ставете две свеќи во „бронзена“ боја покрај креветот.

ОГAН / ДРВО

Кога е сексот во прашање преовладува тврдењето „се е оправдано“ кое ви одговара се додека и двајцата истовремено горите од страст. Ставете некој метален предмет на прозорецот за да ја зголемите сексуалната енергија.

ДРВО / ДРВО

И двајцата тежнеете кон совршенство секогаш кога водите љубов. Една слика со кинески змеј и феникс во вашата спална соба ќе го зголеми задоволството.

ДРВО / ЗЕМЈА

Врската може да биде динамична доколку сте толерантни кон сексуалната енергија на партнерот. Дрвото е сонувачки префинето, а земјата е сензуална. За рамнотежа на двете сексуални енергии ставете аметист во рамката на прозорецот.

ЗЕМЈА / ЗЕМЈА

Реагирате подготвено, снаодливо и целосно еротски. За зголемен прилив на адреналин, исполнете ја вашата спална соба со темни мистични материјали и бои.

Поврзани вести

Откажана свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц

Слободен Печат

Ова се можни последици од прекумерна консумација на солена храна!

Слободен Печат

Во зависност од преливот и салатата може да биде нездрава храна

Слободен печат

Одложено снимањето на „Џурасик парк“

Слободен печат

Прекрасната Блејк Лајвли во панталони кои одговараат на секоја фигура: Актерката е вистинска модна кралица! (ФОТО)

Слободен Печат

Неколку причини зошто интелегентните луѓе не можат да бидат среќни!

Слободен Печат

Остави Коментар