1 C
Скопје

Кели Брук во најудобниот летен модел на фустан: Секоја жена треба да го има! (ФОТО)

Лесниот материјал е спас од жештините, а поради памучниот материјал и лежерниот крој ќе ви биде максимално удобно…

Британската манекенка, актерка и водителка Кели Брук (40) важи за една од најсексипилните жени.

Дамата која во 2016 година е прогласена од страна на машката публика за жена со најпосакуваното тело на светот воодушевува со својот изглед каде и да се појави.

профимедиа

Папараците ја сликаа во близина на нејзиниот дом во Лондон откако таа излезе од радиското студио.

Кели чекореше облечена во бел летен фустан, попознат како кошула-фустан бидејќи визуелно потсетува на кошула поради крагната и копчињата.

профимедиа

Памучниот фустан со додаток во вид на ремен околу поливината спаѓа во најудобниот летен модел.

Прочитајте и...  Заедно додека смртта не ги раздели: Последните земји во светот во кои разводот е забранет

Поврзани вести

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Остави Коментар