5 C
Скопје

Капитенот на Аталанта се сели во Севиља

Папу Гомез, капитенот на Аталанта кој влезе во војна со тренеро Џанпјеро Гасперини, од денеска е играч на Севиља. Повеќе извори од Шпанија и Италија потврдија дека се е договорено и дека Папу Гомез до крајот на денот ќе потпише четиригодишен договор.

Според медиумите, Севиља на сметката на Аталанта ќе уплати 7.5 милиони евра, но засега не се знае колку ќе изнесува платата на одличниот фудбалер.
Папу Гомез беше отстранет од првиот тим на Аталанта по кавгата со тренерот Гасперини кон крајот на минатата година, и од почетокот на декември нема одиграно ниту еден натпревар за италијанскиот тим во кој игра од 2014 година.

Прочитајте и...  Англичаните сметаат дека Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер во историјата

Поврзани вести

Хари Кејн дефинитивно на лето си оди од Тотенхем

Слободен печат

ВИДЕО: Лејкерси ја прекинаа серијата порази

Слободен печат

Роналдо му помага на Јувентус: Сам бараше да му се намали платата

Слободен печат

Евролига: Асвел по втор пат сезонава и го зеде скалпот на Барселона

Слободен печат

Дурент не игра на ол стар, го менува Домантас Сабонис

Слободен печат

ВИДЕО: Што се случува со Куман, повторно среде прес конференција му тече крв од носот

Слободен печат

Остави Коментар