Канатларовски повика 24 фудбалери за дуелите со Полска и Босна и Херцеговина

фото: ffm.mk

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година на почетокот на јуни ќе одигра два контролни натпревари на гостински терен против соодветните селекции на Полска и Босна и Херцеговина.

Првиот контролен дуел против Полска ќе го играме на 1 јуни, во Радом. Четири дена подоцна во Кониќ играме со селекцијата на БиХ.

Селекторот на нашата млада селекција, Драги Канатларовски, за претсстојните мечеви се одлучи да ги повика следните фудбалери:

ГОЛМАНИ:

Марко Алчевски А.П. Брера

Стефан Тасев Вардар Неготино

Љупче Џеков Силекс

ОДБРАНА:

Методи Максимов Алесунд

Стефан Деспотовски Работнички

Решат Рамадани Шкендија

Имран Фетаи Тиквеш

Андреј Стојчевски Жилина

Давор Серафимов Шкупи

Ѓорѓе Џеков Силекс

СРЕДЕН РЕД:

Иван Николов Сондеријске

Ардијан Цилафи Сампдорија

Хамза Рамани Шкупи

Лука Станковски Тузласпор

Алекс Златков Македонија Ѓ.П.

Димитар Тодоровски Работнички

Адријан Зенделовски Сковде

Леонид Игњатов Силекс

Ване Крстевски Шкендија

Мартин Ѓеоргиевски А.П. Брера

Бехар Фета Марибор

НАПАД:

Марио Илиевски Кишварада

Фитон Адеми Шкендија

Филип Трпчевски Устикен

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот