Tag : у21

Спорт Фудбал

Ќириќ: Со Пандев како лидер Македонија може да се пласира на ЕП!

Најдобрата македонска А репрезентација се наоѓа на една победа до пласман на наредното Европско првенство што би бил прв настап во нашата историја во сениорска...
Спорт Фудбал

Атанасов во последната минута ни донесе бод против Израел

Слободен печат
Во квалификациската група „6“ за пласман на Европското првенство (Унгарија/Словенија 2021) младата У21 македонска репрезентација на ФФМ Тренинг центарот „Петар Милошевски“ – Скопје ремизираше 1:1...
Спорт Фудбал

У21: Со Митровски, Чурлинов и Тошевски во нападот против Израел

Слободен печат
Селекторот Благоја Милевски го објави стартниот состав за денешниот важен натпревар од квалификациите за Европското првенство против Израел. Дуелот од 14.30 часот на ФФМ Тренинг...
Спорт Фудбал

У21: Македонските надежи бркаат победа против Израел

Слободен печат
После блескавата партија во Алмати против Казахстан (1:4), денеска македонската млада репрезентација ќе ја брка и петтата победа во квалификациите за Европското првенство во Унгарија...
Спорт Фудбал

И надежите сонуваат Европско: Победничко селфи од Алмати! (ФОТО)

Слободен печат
Извонредна игра на македонската репрезентација до 21 година на гостувањето против Казахстан и убедлива победа од 4:1 во рамки на квалификациите за Европското првенство. Нашиот...
Слајдер Спорт Фудбал

Руфати: Нема да се откажеме, оваа репрезентација има добра шанса и треба да ја искористиме!

Фидан Коминовски
Македонската млада У21 репрезентација ги одржува шансите за пласман на наредното Европско првенство, храбра и добра игра против актуелниот европски шампион во Скопје и покрај...
Спорт Фудбал

Фудбалски празнично во знакот на браќата Ристовски!

Слободен печат
Македонија денеска слави 29 години независност, а денешниот ден 8 септември на фудбалски план нема да го заборават двајцата браќа Стефан и Милан Ристовски. Празничен...
Спорт Фудбал

Македонските надежи го освоија Торшавн, важни три бода на патот кон ЕП!

Слободен печат
После минималниот и несреќен пораз во Скопје од европскиот шампион Шпанија, денеска се вратија насмевките кај нашите млади фудбалери откако со 1:2 забележа многу значаен...
Спорт Фудбал

Јовановски: Фаворити против Фарски Острови, но треба да бидеме внимателни!

Слободен печат
Младата македонска репрезентацуха ги заврши подготовките во Скопје и утре наутро патува за Фарски Острови за натпреварот од шестото коло од квалификациската група за пласман...
Спорт Фудбал

У21: Македонските надежи во обид да изненадат против Шпанија!

Слободен печат
Денеска од 18.45 часот на Националната Арена „Тодор Проески“ – Скопје, македонската репрезентација до 21 година е пред голем предизвик. Во својот петти натпревар од...