Како да привлечете среќа, љубов и пари во домот? Поставете фигура од слон на овие места во домот!

За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот.

Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за домашните, додека слон во дворот ја штити куќата од негативни надворешни влијанија.

Фигурата на слонот во спалната соба ја претставува љубовта меѓу партнерите и го чува бракот, додека фигура на мајка слон со мало слонче го чува добриот однос на родителот со детето.

Паровите кои сакаат бебе треба да го стават слончето во спалната соба, но и едно во детската за креативност и знаење.

За да привлечете пари и успех во работата фигура од слон со жаба или со мајмун на врвот ставете во северниот дел на куќата.

Прочитајте и...  Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Слон со дигната сурла значи успех, а со спуштена долговечност.

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски