Tag : Слон

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да привлечете среќа, љубов и пари во домот? Поставете фигура од слон на овие места во домот!

Слободен печат
За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот. Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила...
Забава Магазин

Необични, луди, духовити… 10 фотографии што остануваат запамтени (ФОТО)

Слободен печат
Погледнете ги забавните и необични историски фотографии. 1. Како изгледала куќа на тркала во 1926 г. 2. Необичен пар на саемот во Мексико во 1940...
Забава Магазин

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Манекенка сакала да се слика со слон, но не го очекувала ова (ВИДЕО)

Слободен печат
Манекенката и плејбој-модел, Франсиа Џејмс, била на сафари во сафари паркот Myrtle Beach во Јужна Каролина и сакала да се слика со слонот. Додека таа...
Забава Магазин

Див слон побегнал во град, па направил целосен хаос во сообраќајот (ВИДЕО)

Слободен печат
Див слон предизвикал вистински хаос во индискиот град Гувахати, откако се појавил на улиците полни со луѓе. Слонот побегнал од околен резерват, а бил стар...