Tag : фенг шуи

Забава Магазин

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат
Според традиционалниот кинески систем за организирање на просторот, познат како фенг шуи, секојдневниот контакт со одредени билки може да ни помогне полесно да ги оствариме...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да привлечете среќа, љубов и пари во домот? Поставете фигура од слон на овие места во домот!

Слободен печат
За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот. Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Јули е месецот кој носи „џебови полни пари“: Магичен месец во кој еве како можете да ја привлечете енергијата на богатството

Слободен печат
Зошто јули 2020 година е месецот на богатството и изобилството и зошто се верува дека носи „џебови полни пари“? Во месец јули 2020 година имаме...
Забава Магазин

Вака наместо пари ја привлекувате сиромаштијата во вашиот живот! Според Фенг шуи правите голема грешка!

Слободен печат
Фенг шуи е филозофија за уредување на домот која одамна е многу популарна. Сè повеќе луѓе веруваат во енергијата која владее во куќата и убедени...
Забава Магазин

Овие 5 фенг шуи предмети во домот ќе ви донесат среќа во 2020-та

Слободен печат
Придонесуваат за успех и просперитет во сите области од животот, па морате постојано да бидете опкружени со нив во домот. Проверете го списокот: дали е...
Жена Магазин

Од плакарот на Анита: Фејк шуи

Анита Митровска
Знаете за она фенг шуи – древниот кинески систем кој синтетизира повеќе учења, вештини и техники, со цел човекот да се врати или да се...
Магазин Семејство

Во кои бои да го обоите домот според фенг шуи

Слободен печат
Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот дом може да го претвори во оаза на хармонија и просперитет. Но, пред се,...
Магазин Семејство

Ритуали за богатство: Променете ги овие ситници и ќе ги привлекувате парите како магнет!

Слободен печат
Според фенг шуи верувањето постојат едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас. Колку и да се водиме според мислата...
Магазин Семејство

Фенг шуи: Претворете го балконот во оаза на среќа

Слободен печат
Секој, па и најмал балкон може да се уреди според правилата на фенг шуи, доколку сте расположени за еден таков потфат и сакате од балконот...
Магазин Семејство

НЕКА ПАРИТЕ ТРЧААТ ПО ВАС: Чувајте во станот босилек, спуштете ја ВЦ даската…

Слободен печат
Фенг Шуи е древна кинеска вештина која тврди дека одделни аспекти од животот можете да ги унапредите или упропастите со распоредот на простории, со положбата...