Кајли Миног во досега невидено издание: Нејзиниот нов албум ветува голема диско забава

Фото: Инстаграм

Претстојното музичко остварување нема да наликува на нејзиниот претходен кантри албум „Golden“ од 2018 година …

Новиот албум на Кајли Миног, инспириран од диско звуците, ќе биде објавен во ноември 2020 година , пишуваIndependent“.

Австралиската поп-пејачка вчера изјави дека нејзиниот 15-ти студиски албум, наречен „Disco“, ќе излезе на 6-ти ноември, пишувајќи на социјалните медиуми:

Љубовници! Нова музика пристигнува наскоро!

Фото: Инстаграм

„Say Something“, водечкиот сингл на албумот, ќе дебитира денес, 23-ти јули во шоуто на Зои Бал на Би-Би-Си.

Миног претходно го опиша албумот како „диско за возрасни“, и нагласи дека и на „возрасните им е потребна чиста поп забава“ .

„Disco“ е финиширан за време на карантинот, а додека го очекуваме, да се потсетиме на химната на Кајли со која таа ја освои планетата уште во далечната 2000 година:

Видео на денот