1 C
Скопје

Ја зема виолината во раце и го отсвири легендарниот хит, минувачите подзинати (ВИДЕО)

Малечката Каролина Протшенко од САД со своето свирење ги воодушевува луѓето.

Таа стана популарна на социјалните мрежи откако започна да ги обработува популарните хитови, а многу често застанува и на улица и во живо на љубопитните граѓани им го претставува своето знаење и талент.

Тоа го направи и овој пат кога пред случајни минувачи го отсвири хитот од Елвис Присли, а луѓето беа воодушевени.

Верувале или не, Каролина започна да свири виолина кога имала само шест години. Нешто подоцна нејзините родители, инаку доселеници од Русија, и направиле YouTube канал на кој денес има милион ипол следбеници.

Многу фанови нејзините улични настапи ги сметаат за најдобар уличен перформанс на виолина.

Прочитајте и...  Виц на денот: Бебе

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар