18 C
Скопје

Tag : каролина

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Весна Петрушевска роденденски расположена: Актерката доби бројни честитки, а најубавото изненадување од нејзината ќерка Мина

М.Р
На инстаграм – профилот на нашата позната актерка Весна Петрушевска се нижат бројни честитки по повод нејзиниот роденден. Бројни јавни личност на своите профили јавно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонските јавни личности се збогуваат со Ѓорѓе Балашевиќ: „Мирно спиј, голем поету!“

Слободен печат
Денес на своја 67-годишна возраст, почина Ѓорѓе Балашевиќ. Зад себе остави бројни стихови кои засекогаш ќе останат во нашите сеќавање и ќе живеат вечно. Бројни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Каролина Гочева блесна во краток црн фустан и ги воодушеви фановите

Слободен печат
Една од најпопуларните македонски пејачки Каролина Гочева ги почасти своите фанови на Инстаграм со прекрасна фотографија на која сите можат да ја забележат нејзината витка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Каролина Гочева ужива на Пелистер: Ден исполнет со убавина

Слободен печат
Каролина Гочева ретко открива детали за приватниот живот, а нејзините фанови се пресреќни кога ќе објави фотографија на социјалните мрежи. Таа сега објави неколку фотографии...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Каролина го прослави 40-от роденден: Ова бројче заслужуваше посебна журка, но и вака не е лошо

Слободен печат
Каролина Гочева наполни 40 години. Роденденот го прослави во домашна атмосфера. На нејзиниот инстаграм-профил објави фотографија на која е насмеана и весела, а во рацете...
Вести Свет

Не го напуштила својот дом три недели, а сепак сега е заразена со корона – како е можно?

Слободен печат
Американката Рејчел Брумерт е позитивна на корона вирусот и покрај фактот што три недели претходно не го напуштила својот дом во Северна Каролина, пренесува „Дејли...
Забава Магазин

Јавните личности со единствена порака од самоизолација: Седи дома!

Коронавирусот ја презеде централната фаза во животот на сите луѓе низ целиот свет. Додека смртоносниот коронавирус и понатаму се шири по целата планета, познатите личности...
Вести Свет Слајдер

Бајден победи во Јужна Каролина, следи одлучувачкиот супер вторник

МИА Агенција
Американците од повеќе сојузни држави се подготвуват да гласаат на супер вторикот и да одлучат кој би бил демократскиот претседателски кандидат, а поранешниот потпретседател Џо...
Забава Магазин

Ја зема виолината во раце и го отсвири легендарниот хит, минувачите подзинати (ВИДЕО)

Слободен печат
Малечката Каролина Протшенко од САД со своето свирење ги воодушевува луѓето. Таа стана популарна на социјалните мрежи откако започна да ги обработува популарните хитови, а...
Забава Магазин Слободна ТВ

ЕВРОВИЗИЈА: Потсетете се на сите македонски претставници

Слободен печат
Македонија дебитираше на Евровизија во 1998 година, која се одржа во Бирмингем, Велика Британија. Најдобриот пласман нашата држава го доби во 2006 година во Грција,...