ИТЕН состанок на управата на Јунајтед, исходот е веќе познат?!

Готово, Оле Гунар Солскјер доби отказ поради лошите резултати со клубот од „Олд Трафорд“ / фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Манчестер јунајтед денеска доживеа нова бламажа, загуби со 4:1 на гостувањето кај Вотфорд и се чини дека ова ќе биде последниот натпревар на кој Оле Гунар Солскјер седеше на клупата на „црвените ѓаволи“.

Имено, управата на Манчестер јунајтед свика итен состанок за вечерва на кој според медиумите ќе се расправа за отказот на Солскјер.

Норвежанецот ги потроши сите кредити кај управата која според англиските медиуми планираше да му даде шанса да го води тимот до крајот на сезоната, но четвртиот пораз во последните пет натпревари, најверојатно ќе му пресуди.