Има 69 години, четири деца и неверојатен изглед: Ова е тајната на бондовата девојка Џејн Симор! (ФОТО)

Иако има 69 години, атрактивната актерка Џејн Симор ги остава и денес сите без здив со својата витка фигура и младешкото лице.

Убавата актерка Џејн Симор е една од оние дами кои можат да се пофалат со неверојатна фигура и во седмата деценија од животот.

Славната 69-годишна Британка која беше Бонд девојка, воодушевува со својата безвременска убавина, покажувајќи ја на Инстаграм профилот витката фигура во топ и хеланки во својата прекрасна градина.

Фото: Инстаграм

Витката половина и стомачните мускули ги воодушевија нејзините бројни фанови кои не штедеа да и доделат комплименти.

Фото: Инстаграм

„Прекрасна, неверојатна“, „Изгледаш како да имаш дваесет години“, се редеа комплиментите на сметка на актерката која живее во Малибу.

Фото: Инстаграм

Актерката во едно претходно интервју откри дека нејзиниот начин на исхрана главно се базира на пилешко месо и зеленчук, а како што вели, строгата диета никогаш не и донела успех.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?
Фото: Инстаграм

„Кај мене трикот е во умереноста бидејќи кога ќе си кажам на себе си: Ок може да го изедеш тој колач, но не цел, тоа поминува“, вели актерката која својата витка фигура ја одржува и со вежби.

Два пати неделно по 30 минути Џејн вежба пилатес, гиротоник и тн. „The Perfect Workout“ кој подразбира вежби со подигнување на мали тегови.

Фото: Профимедиа

За да се опушти, ужива во подготовката на омилените јадења, релаксирачката купка и дружењето со своите внуци.

Фото: Инстаграм

„Ме смирува звукот од брановите и водата. Земете си момент само за себе и уживајте во тие мали, но прекрасни моменти кои ја хранат нашата душа“, напиша атрактивната актерка, инаку мајка на четири деца.

Прочитајте и...  Кои намирници не смеат да ги јадат бебињата помлади од 12 месеци?

Прочитај повеќе

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат