7 C
Скопје

Игор Џамбазов се прости од Упа: „Каде пријателе мој? Ни поздрав, ни порака, ни средба, ништо… “

Познатиот македонски актер и кастинг директор, Љупчо Тодоровски – Упа, почина денес на 65 годишна возраст.

Во неверување за прераното заминување многу негови колеги, јавни личности и пријатели се простуваат со легендарниот актер.

Facebook
Facebook

Еден од нив е и Игор Џамбазов кој сподели фотографија од Упа, а под објавата напиша:

„Каде пријателе мој? Ни поздрав, ни порака, ни средба, ништо…барем да ми се јавеше, и во твој стил да ми кажеше: “шо праиш бе детиште?”. И ти беше едно големо дете, поголемо дури и од мене. А серијата? А филмот? А нашата заедничка турнеја низ Македонија на која ќе го рецитиравме Блаже, Гане, Петре, Анте, Миладиновци?

Почивај во мир, драг мој другар, солзи одамна немам да ве исплачам сите Вас што така лесно не напуштате. Збогум Упа!“

Прочитајте и...  Домашен тренинг што ги враќа сетилата за мирис и вкус по коронавирусот

Поврзани вести

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

СП.

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат

ФОТО | „Ова е сатанизам“: Северина ги вознемири верниците – Цел викенд враќаше на навредливи коментари

В.Т.

Колумна на Виолета Михајловска: Правата на жената низ историјата и денес

Еди Марфи најави дека се враќа на стенд-ап комедијата

Слободен Печат

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Слободен печат

Остави Коментар