Хулигани претепале НБА ѕвезда (ВИДЕО)

Ѕвездата на Далас маверикс, Кристапс Порзингис нема да го памети по добро враќањето во татковината бидејќи во Рига е нападнат од незадоволни навивачи на Њујорк никс.

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како НБА ѕвездата со лице облиено во крв стои пред ноќен клуб во Рига. Според медиумите во Летонија, Порзингис најверојатно е нападнат од руски навивачи на Њујорк никс кои се незадоволни од учинокот на кошаркарот додека настапуваше за нивниот омилен тим. На снимката се гледа како нервозниот Порзингис во еден момент ја одгурна девојката пред себе и се залета во групата од неколку момчиња, но полицијата го спречи во намерата.

Медиумите исто така наведуваат дека во тепачката, Порзингис заработил скршеница на дланката.
Ова не е единствен проблем за летинскиот кошаркар, него во најскоро време го очекува разврска во американскиот суд по обвинението во кое соседка го обвини дека ја силувал.
Порзингис во текот на сезонава, поточно во февруари, беше разменет од Њујорк во Далас маверикс.

Прочитајте и...  Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат