Huawei P30 освои уште еден врв!

Huawei P30 Pro беше избран за најдобар паметен телефон за 2019 година од Европската хардверска асоцијација. Фрагментот на Huawei беше рангиран на врвот во категоријата „Најдобар паметен телефон“ на овогодинешните награди на асоцијацијата.

Во текот на изборот за овогодинешните награди, над 100 искусни уредници на водечки технолошки медиуми од цела Европа ги тестираа номинираните уреди, а потоа гласаа за најдобрите на пазарот.

Нивниот избор на „Најдобар паметен телефон“ за 2019 година е Huawei P30 Pro, а минатогодишниот победник во категоријата беше неговиот претходник Huawei P20 Pro, потврдувајќи го уште еднаш развојот на глобалниот бренд.

Huawei P30 Pro доби огромно признание благодарение на многуте технолошки иновации, во кои се наоѓаат SuperSpectrum камерите со сензор, висококвалитетните SuperZoom објективи и новата ToF (Time of Flight) камера, придружени со многу подобрени оптички и AI технологии за стабилизирање на сликата.

Прочитајте и...  Десет брилијантни писатели на кои им била ускратена Нобеловата награда!

Уредниците кои учествуваа во изборот на најдобрите уреди за овогодинешните награди објавија околу 250.000 статии на технолошки теми во последните 10 години. Нивните огромни знаења од технологијата ги претворија наградите на Европската хардверска асоцијација во најомилените и најзначајните во однос на најважните уреди на глобалниот технолошки пазар.

Претставници на асоцијацијата го коментираа Huawei P30 Pro на следниов начин:

– Испраќаме најискрени поздрави до Huawei за победата во категоријата “Најдобар смартфон” на наградите на Европската хардверска асоцијација. Целосно заслужен успех на P30 Pro кој ја докажува својата позиција како најдобар смартфон на пазарот, поставувајќи нови стандарди во индустријата.

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски