Хорор на наплатната рампа кај Прешево: Сопруг ја застрелал сопругата, па се самоубил

На наплатната рампа кај Прешево вечерва се случил обид за убиство и самоубиство. Според првите сознанија на српски Телеграф македонски државјанин прво со огнено оружје ранил жена, а потоа се застрелал.

Македонскиот државјанин им подлегнал на повредите, а жената е пренесена во локалната болница во Врање.

На пукањето, според очевидци, и претходела расправија.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот