Херојот на Ливерпул: Ова беше луда недела

Екипата на Ливерпул во Истанбул триумфира во Европскиот Супер куп откако по подобро изведување на пенали беше подобар од Челси. Херој на „црвените“ беше голманот Адријан кој во петтата серија го одбрани ударот на Абрахам.

– Какво добредојде во Ливерпул, ова беше луда недела за мене. Навистина сум среќен поради екипата и навивачите. Ова беше долг натпревар кој имаше среќен крај за нас – изјави Адријан кој во Ливерпул дојде пред точно една недела.

Прочитајте и...  Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Прочитај повеќе

Де Бласио: „УС Опен“ ќе се одржи, но без публика!

Слободен печат

Анри клечеше осум минути и 46 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо немаше трпение и веднаш ја напушти прес конференцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Слободен печат

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат