Tag : спортр

Спорт Фудбал

Ван Дајк, Меси и Роналдо во трка за наградата на УЕФА

Слободен печат
УЕФА го скрати списокот на тројца фудбалери кои останаа во трката за наградата за најдобар фудбалер во минатата сезона. Жири од 80 тренери на екипи...
Спорт Фудбал

Херојот на Ливерпул: Ова беше луда недела

Слободен печат
Екипата на Ливерпул во Истанбул триумфира во Европскиот Супер куп откако по подобро изведување на пенали беше подобар од Челси. Херој на „црвените“ беше голманот...