Tag : адријан

Спорт Фудбал

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат
Атлетико Мадрид вчера направи изненадување и со 1:0 го совлада европскиот шампион во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите. Мадриѓаните сите дилеми ги решија...
Спорт Фудбал

Неверојатно, навивач на Ливерпул го повреди својот голман

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп најверојатно за утрешниот натпревар нема да може да смета на голманот кој дојде во тимот пред една недела, Адријан. Адријан...
Спорт Фудбал

Херојот на Ливерпул: Ова беше луда недела

Слободен печат
Екипата на Ливерпул во Истанбул триумфира во Европскиот Супер куп откако по подобро изведување на пенали беше подобар од Челси. Херој на „црвените“ беше голманот...