2 C
Скопје

Хари Мата Хари со потресни детали за своето детство – „Татко ми буквално да не ме украл од породилиштето, јас денес немаше да бидам жив“

Пејачот Хари Варешановиќ, попознат како Хари Мата Хари, избегнува да зборува за неговиот приватен живот во јавноста, а сега ја отвори душата и откри непознати детали за своето минато.

Имено, Хари истакна дека најинтересниот настан во неговиот живот е поврзан со неговото детство и неговото раѓање, бидејќи неговиот татко буквално го украл од болницата.

„Во Сараево таа година зимата била исклучително силна. Новородените деца масовно умирале затоа што немало греење во болницата. Татко ми и донел на мајка ми портокали, и тој буквално ме ставил во торба и ме одвел од страв да не умрам од студот. Јас на таков интересен начин, сум пристигнал во топлиот дом“, раскажа Хари.

Пејачот избегнува да зборува во јавноста за приватниот живот, а зад себе има два брака и три деца.

Прочитајте и...  „Инстаграм“ воведува нова опција - „Live Rooms“

„За приватниот живот не сакам да зборувам. Имам два брака зад себе и три деца. Дамир, Мак и Наџа. Ќерка ми ми роди и два внука – Исак и Кан. Тоа е нашиот состав. Сега во овие години, внуците будат многу нешта во мене. За своите деца речиси и немав време… Бев на турнеите, патувањата, се борев да работам, да успеам и да имам кариера, а потоа внуците доаѓаат во позрелите години кога имаш малку повеќе време за нив и токму тогаш ја откриваш љубовта. Среќен сум што моите деца не се во музиката. Синовите ми се информатичари, а Наџа е доктор“, изјави славниот пејач.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар