20.8 C
Скопје

Хари и Меган се откажаа од социјалните мрежи, а објаснија и зошто

Неколку месеци откако ја известија јавноста дека го бојкотираат Фејсбук, принцот Хари и Меган Маркл сега одучија во целост да се откажат од користењето на социјалните мрежи, а сето тоа поради преголемиот говор на омраза на овие платформи.

Маркл уште во октомври изјави дека подолго време не ги посетувала социјалните мрежи. Таа објасни дека се одалечила од овие платформи бидејќи на тој начин сакала да се заштити од се што се пласира за неа.

Instagram
Instagram

„Ме загрижуваат луѓето кои се опседнати со социјалните мрежи. Тие се огромен дел од човековото секојдневие, многумина се зависни од нив“, изјави Маркл, која во неколку наврати отворено зборуваше за сопствените негативни искуства поврзани со социјалните мрежи.

Парот ја покрена кампањата „Archewell“ и истакна дека мала е веројатноста дека оваа компанија ќе има профил на социјалните мрежи.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар