24.8 C
Скопје

Tag : социјалните

Ви Препорачуваме Скопје

Посетителите ги јаваат диносаурусите за да се фалат на социјалните мрежи

Елена Вељановска
Новоотворениот Дино-парк во Скопје е едно од најпосетуваните места во градот во изминатите неколку денови. Сепак, глетката во паркот воопшто не е онаква на каква...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто некои светски ѕвезди не сакаат да ги користат социјалните мрежи?

Слободен печат
Во денешно време е познато правилото „Кој нема профил на социјалните мрежи, тој исто како и да не постои“. Профилите на Инстаграм, Твитер и Фејсбук...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хари и Меган се откажаа од социјалните мрежи, а објаснија и зошто

Слободен печат
Неколку месеци откако ја известија јавноста дека го бојкотираат Фејсбук, принцот Хари и Меган Маркл сега одучија во целост да се откажат од користењето на...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Социјалните мрежи не се реалност: Не си создавајте комплекси – Инфлуенсерка покажа како точно девојките комплетно го менуваат изгледот (ВИДЕО)

Слободен печат
Емили Кларксон, ќерка на британскиот водител Џереми Кларксон и инфлуенсерка, често нагласува колку филтерите на Инстаграм можат да нарушат нечија самодоверба, а благодарение на својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Раперот Еминем прогласен за мртов на социјалните мрежи

Слободен печат
На долгата листа на бизарни случувања во 2020 година, од неодамна беше додаден уште еден. Имено на социјалните мрежи, веќе неколку денови по ред, почна...
Забава Магазин Магазин слајдер

Социјалните мрежи се маѓепсани од изгледот на овие деца, а се воодушевивме и ние! (ФОТО)

Слободен печат
Социјалните мрежи се преплавени со овие деца со навистина уникатен и прекрасен изглед. Поради фактот дека тие влечат корени од различни делови од светот, нивниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Здравко Чолиќ на социјалните мрежи се фали со дизајнерска торбичка од 4500 евра (ФОТО)

Слободен печат
Уна Чолиќ, ќерката на Здравко Чолиќ, на својот Инстаграм профил објави фотка на која позира со популарната торбичка од модната куќа „Louis Vuitton“. Моделот кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ОВА НАВИСТИНА Е НАВРЕДЛИВО – Луѓето бесни на социјалните мрежи поради луксузот и алчноста на познатите за време на пандемијата (ФОТО)

Слободен печат
Многу познати личности ширум светот испраќаат порака – седете дома и тоа е за секоја пофалба. Но, она што навистина и пречи на интернет заедницата...
Еспресо Шоу биз

Хејли и Џастин Бибер ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ со сексипилни фотки (ФОТО)

Слободен печат
Хејли и Џастин Бибер ја открија новата линија за долна облека на Келвин Клајн само неколку дена по нивната гламурозна свадбена церемонија. View this post...