Харадинај го одликуваше Вилијам Вокер - Слободен печат

Харадинај го одликуваше Вилијам Вокер

Премиерот во заминување на Косово, Рамуш Харадинај, вчера на поранешниот шеф на мисијата на ОЕБС во Косово Вилијам Вокер му го додели медалот „Скендербег“.

Харадинај на својот Фејсбук-профил објави дека Косово имало среќа бидејќи отсекогаш ја имало поддршката од Вокер.

Со пораката „секогаш благодарен“, Харадинај наведе дека го одликувал Вокер со медалот „Скендербег“ и дека „Косово имало среќа што на својот пат имало пријатели и сојузници како Вокер и американскиот народ“.

Прочитајте и...  Поранешниот министер Ретген сака да ја наследи Меркел

Прочитај повеќе

Турција ги ослободи сите обвинети за протестите од 2013 година во Истанбул

МИА Агенција

Околу 500 луѓе ќе го напуштат карантинот на крузерот „Дајмонд принцес“

Слободен печат

Мета остварил итна средба со Баша за да ја информира опозицијата за „државниот удар“ на Владата

Слободен печат

Турските обвинителства издадоа наредби за апсење на 228 осомничени припадници на ФЕТО

МИА Агенција

Во Мичурин почна да се гради нов парк

Слободен печат

Белата куќа: Книгата на Болтон содржи многу доверливи информации и во таа форма не смее да се објави

Слободен печат

Остави Коментар

пет × два =

Прочитај повеќе

Меѓугенерациска дружба во новиот пензионерски дом во Нерези

Слободен печат

Стаменковска-Стојковски побара оставка од директорката на Централен регистар

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите

Слободен печат

Мицкоски: Се знае кој е главниот организатор, инспиратор, сценарист на целиот случај „Рекет“

Слободен печат

Сведочења на евакуираните Срби од Кина: Вухан навистина е град на духови, во Шангај ситуацијата не е толку драстична

Слободен печат

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон отпочнување на преговори за членство во ЕУ

Слободен печат