24.8 C
Скопје

Tag : балкан

Ви Препорачуваме Колумни

Бајден реши да го зачисти европскиот балкански двор

С.Р.
После пораките на американската администрација за зголемено американско интересирање за Балканот и формалното ставање на Балканскиот полуостров во еден од 5 најголеми приоритети на САД,...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Тоа е шоу со шест кретени“: Аца Лукас со тешки зборови удри по „Ѕвездите на Гранд“ и откри зошто го напуштил жирито

СП. / В.Т.
Познатиот балкански пејач Аца Лукас беше еден од членовите на жирито на популарниот музички натпревар „Ѕвезддите на Гранд“, а сега ја откри и причината зошто...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО | Марија Груевска: Паниката која минатата недела се создаде на „Ѕвездите на Гранд“ има цена – 150 евра!

И.Ј.
Изминативе години, популарниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“ се докажа како шоу во кое буквално сѐ е возможно, а кандидатите кои се натпреваруваат, се трудат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неда Украден: Кога ништо не помага, тука е липосукциската диета

Слободен печат
Пејачката која во август ќе наполни 71 година, воодушевува со прекрасниот изглед, а како што вели, тајната е во грижата за себе, која со текот...
Автомагазин Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер Технологија

ВИДЕО | „Ова е сообраќаен терорист“: Се појави снимка од новиот хрватски суперавтомобил како јури со 232 км на час по Јадранската магаситрала

СП.
Во вторникот беше претставен првиот хрватски сериски автомобил, познат досега како „C_Two“, кој го доби името „Ривац-Невера“, по неочекуваната и силна медитеранска бура што „јури“...
Вести Регион

Вархељи: Потребна е позитивна трансформација на медиумското опкружување во Балканот

Слободен печат
Комесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархељи, денеска изјави дека е потребна „позитивна трансформација на медиумското опкружување” во земјите од балканскиот регион и дека Брисел...
Вести Регион

Бугарија ќе донира до 150.000 вакцини на земјите од Западен Балкан

МИА Агенција
Бугарија има намера да донира до 150.000 дози вакцини Ковид-19 на земјите од Западен Балкан, изјави бугарскиот министер за здравство Стојчо Кацаров. Како што јави...
Вести Регион

Лајчак убеден дека 2021-ва ќе биде добра за односите ЕУ-Западен Балкан

МИА Агенција
Специјалниот пратеник на Европската унија за косовско-српскиот дијалог, Мирослав Лајчак смета дека 2021-ва ќе биде „добра година за односите меѓу ЕУ и Западен Балкан”, додека заменикот помошник државен секретар...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Богати Австријци и Германци плаќаат илјадници евра за млади мажи од Балканот да им направат деца

Слободен Печат
Млад човек, под 30 години, успешен студент, мускулест, висок, физички силен – ова се само некои од атрибутите што брачни парови од Германија, Швајцарија и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гоца Тржан се одлучи за ин витро оплодување: Највисоката цена ја плаќате со вашите емоции

Слободен печат
Поп – пејачката Гоца Тржан неодамна се врати од Прага, каде отпатува за ин витро оплодување на една клиника. Во интервју за списанието „Story“, пејачката...