Халанд го избра новиот тим, шок за Јунајтед

Ерлинг Халанд го шокира Манчестер јунајтед, одлучи кариерата да ја продолжи во Ред Бул Лајпциг. Тој смета дека преселбата во бундеслигашот е логичен потег во кариерата бидејќи смета дека му е премногу рано да се пресели во Манчестер јунајтед каде би имал мала минутажа.

Со ваквиот потег на напаѓачот кој ја залуде фудбалска Европа, Лајпциг на крајот од сезоната ќе го продаде Тимо Вернер за ја ослободи позицијата на прв напаѓач во тимот.

Ваквиот развој на настаните го става менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер е приморан во зимскиот преоден рок да купува нов напаѓач. Досегашните желби отпаднаа, Муса Дембеле не игра како минатата сезона, додека Марио Манџукиќ најверојатно ќе се пресели во Кина, во Далијан.

Прочитајте и...  Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Прва мета на Солскјер сега е фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, и челниците на Јунајтед веќе разговараа со колегите од Мадрид за трансфер на српскиот репрезентативец. Во Манчестер се распрашуваа дали Реал сака да го продаде Јовиќ кој минатото лето пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ но не добива шанса, или евентуално да го позајми, а потоа да го купи на крајот на сезоната.

twitter/RMOnly

Размислувањата се дека Јовиќ би бил идеално решение за нападот на Јунајтед, бидејќи не доби шанса во Реал иако веше платен 60 милиони евра.

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат