• ерлинг халанд

ВИДЕО: Халанд има четири фаворити за светската титула во Катар

Голем број на фудбалски ѕвезди нема да бидат дел годинава на Светското првенство кое ќе се одржува во Катар од 20 ноември до 18 декември. Меѓу нив на Мундијалот нема да игра и моментно еден од најдобрите напаѓачи во светот, Ерлинг Халанд. Норвешката репрезентација не успеа преку квалификациите да обезбеди место, па така, и членот …

ВИДЕО: Халанд има четири фаворити за светската титула во Катар Read More »