Tag : ерлинг халанд

Спорт Фудбал

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат
Заврши неделната програма во најсилното германско првенство со натпреварот на „Бентелер Арената“ каде што Борусија Дортмунд со 1:6 убедливо славеше над Падерборн. На овој меч...
Спорт Фудбал

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат
Да не беше 19-годишниот тинејџер на Баерн, можеби Ерлинг Халанд ќе реализираше во мрежата на голманот Нојер.. Во 33 минута младиот канадски фудбалер Алфонсo Дејвис...
Спорт Фудбал

Ривалдо: Фудбалот е на добар пат да го добие новиот Роналдо

Слободен печат
Норвешкото чудо од дете, Ерлинг Халанд и по доаѓањето во Борусија Дортмунд продолжува да ги тероризира противничките голмани и не престануваа да ги воодушевува сите...
Спорт Фудбал

И на ПСЖ му треба напаѓач: „Светците“ го предизвикуваат Реал за Халанд

Слободен печат
Како што пренесува шпанската „Марка“, Реал Мадрид и ПСЖ се наоѓаат во трка за потписот на норвешкиот интернационалец. Париските „светци“ се подготвени да се борат...
Спорт Фудбал

Планот на Реал Мадрид: Во „пакет“ Халанд и Мбапе!?

Слободен печат
Како што пренесува шпанскиот „АС“, желбите на Реал Мадрид во 2021 година се едни од најголемите светски фудбалски ѕвезди, Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд. „Кралевите“...
Спорт Фудбал

Левандовски ги избра најдобрите напаѓачи во светот, изненадувачки не се вброи меѓу нив

Слободен печат
Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, додека се подготвува за продолжување на Бундеслигата и утрешниот дуел со Унион Берлин, доби интересен предизвик од новинарите, да...
Спорт Фудбал

Затоа е Норвешко чудо од дете, Халанд секој ден прави по 1.000 стомачни и 300 склекови

Слободен печат
Младиот норвешки фудбалер, Ерлинг Халанд, е вистинска сензација во фудбалска Европа каде сите најголеми екипи ќе се „тепаат“ за неговиот потпис. Првиот чин од оваа...
Спорт Фудбал

Доколку го сака Халанд, Реал Мадрид ќе мора да продава играчи!

Слободен печат
Според најавите „кралскиот“ клуб ќе биде еден од ретките што нема многу да ги чувствува финансиските загуби поради пандемијата на коронавирус. Реал Мадрид освен што...
Спорт Фудбал

Меси и во 2025 година ќе ја освои „Златната топка“

Слободен печат
На 24 јуни најдобриот фудбалер на светот според ФИФА ќе на полни 33 години, но овој играч и натаму има фантастични партии во дресот на...
Спорт Фудбал

Халанд конечно проговори за провокациите од фудбалерите на ПСЖ

Слободен печат
Во првиот натпревар од пресметката во Лигата на шампионите, Борусија славеше со 2:1 благодарение на Ерлинг Халанд кој двата гола ги прослави така што симулираше...