ГРЕШКА ПО ГРЕШКА: По кафето, во „Игра на тронови“ уште еден гаф

Flickr

Се сеќавате на грешката во популарната серија, кога на сцена се појави чаша со кафе доста нетипична за Вестерос.

Со оглед на тоа што во оваа серија се вложени милиони и милиони долари, малку е чудно кога ќе се случи некоја преочигледна грешка, како што беше кафето Старбакс во една од претходните епизоди.

Овојпат, во очи им падна сцената во која на Џејми Ланистер магично му никна раката која претходно ја изгуби.

Никој не знае зошто во последнава сезона се нижат толку грешки, но најверојатно се работи поради постојаниот притисок на јавноста оваа приказна да биде конечно заокружена.

грешка во гот
Принтскрин
Видео на денот