Tag : игра на тронови

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Авторот на „Игра на тронови“ конечно со напредок за својата нова книга!

Слободен Печат
Изолацијата се покажала инспиративна за Џорџ. Р. Р. Мартин кој во својот најнов блог напишал дека постигнал значаен напредок во пишувањето на својата нова и...
Магазин Филм и ТВ

„Игра на тронови“: Алтернативниот крај ќе следува во книгата на Џорџ Р. Р. Мартин?

Слободен Печат
Милиони фанови на ТВ серијата „Игра на троновите“ останаа разочарани од последните две епизоди, кога омилената Денерис Таргерија прво стана „луда кралица“ одговорна за смртта...
Забава Магазин

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат
Директорот на програмата на ХБО, Кејси Блојс, вели дека серијата веројатно ќе ја доживее својата премиера некаде околу 2022 година. Блојс не даде повеќе детали,...
Магазин Филм и ТВ

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат
Во текот на 2022 година ќе ја проследиме серијата со работен наслов „Куќата на змејот“, која ќе биде приквел на „Играта на троновите“, која со...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Откриена најголемата тајна за „Игра на тронови“ !

Слободен Печат
Како и целиот свет и ние видовме како Бран го освои железниот трон, Џон отиде во засолниште, а телото на Денерис го однесе нејзиниот верен...
Еспресо Шоу биз

Живеел во шатор и крадел, а по „Игра на тронови“ му се насмевнала и среќата (ФОТО)

Слободен Печат
Шкотскиот актер Рори Меккан се прослави со улогата на Сандор Клеган наречен Куче во серијата „Игра на тронови“. Освен тоа, тој е еден од ретките...
Еспресо Мода

Емилија Кларк како модна инспирација (ФОТО)

Слободен печат
Британската глумица Емилија Кларк, која светската слава ја стекна со улогата на Даенерис Таргариен во серијата „Игра на тронови“, последниве денови грижливо го промовира новиот...
Забава Магазин

Таа е една од најопасните личности на интернет!

Слободен Печат
Според податоците од компанијата McAfee, која се занимава со безбедност на интернетот, Мејси Вилијамс е помеѓу имињата  чие пребарување може да ве доведе во ризик...
Еспресо Шоу биз

ЈА КИДНАПИРАЛЕ ЌЕРКА Ѝ: Актерката од „Игра на тронови“ објавила и видео од настанот

Слободен печат
Џозефин наскоро ќе биде сослушана, но дотогаш бебето ќе биде во згрижувачко семејство....