Tag : рака

Магазин Магазин слајдер Сцена

Меланија двапати го одби обидот на Трамп да ја фати за рака: Првата дама, иако лута, никогаш подобро не изгледала! (ФОТО)

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија се вратија во Вашингтон, а додека се симнуваа од претседателскиот авион, првата дама на САД двапати го...
Некатегоризирано

Левучари, среќен нека ви е денот: Овие се најпознатите луѓе кои ја користат претежно левата рака! (ФОТО)

Слободен печат
Левата страна порано се поврзувала со окултни сили: се поврзувала со се што било ѓаволско, корумпирано, за разлика од десната, која била симбол на чистота...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Тип-топ средена кујна, сè на дофат на рака: Ова се најдобрите трикови со кои ќе заштедите простор! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како да ви собере се, а притоа се да биде во совршен ред? Борбата со недостатокот на простор и сместувањето на што поголем број на...
Магазин Сцена

Сите и се смеат: Ким Кардашијан има три раце! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан Вест објави фотографија на својот профил на Инстаграм, на која ѕиркаат прсти во нејзината коса, па веднаш почнаа да...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Да си пружиме рака за помирување (ВИДЕО)

Почитуваи граѓани, христијани и сите луѓе со добра волја. Денеска е прочка. Празник на простувањето и помирувањето кој повикува да ги совладаме суетата и празното...
Хроника

Разбојник со нож во рака ограбил обложувалница

Дваесет и осумгодишен жител на Скопје заработи обвинителен акт од Основното јавно обвинителствоза кривично дело разбојништво. Според обвинителниот кат, тој на 20 септември минатата година...
Жена Магазин

Како да исперете без грешка плетена и волнена облека

Слободен печат
Волната е многу удобна и топла за носење во текот на студените денови. Плетените туники, фустани, блузи и џемпери се дел од зимската гардероба, но...
Вести Свет Слајдер

Папата Франциск се извини за инцидентот во кој удри жена по рака додека таа му се поклонувала

Слободен печат
Снимката во која се гледа како папата Франциск удира по рака жена која му се поклонувала го обиколи светот, а набргу по тој инцидент следуваше...
Вести Свет

Земјоделската престолнина на Сирија сѐ уште ги чувствува последиците од ужасната војна (ВИДЕО)

Слободен печат
Земјоделската престолнина на Сирија, на чии полиња денес не расне речиси ништо, а огромните силоси за пченица стојат празни, сериозно ги чувствува последиците од граѓанската...
Еспресо Шоу биз

Жиците сами почнаа да излегуваат од лактот: Лепа Брена покажа што и извадиле од рака (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Лепа Брена (59) е оперирана недела дена пред концертот во Хрватска, а таа реши да раскаже за каква интервенција станува збор. Брена за...
MacedonianAlbanianBulgarian