Готово, Милан има нов тренер!? (ФОТО)

Стана јасно дека Марко Џампаоло ги брои последните денови на клупата на „росонерите“, па започнаа шпекулациите за негов наследник. Италијанските медиуми пренесуваат дека е постигнат договор.

Најголемата желба на управата од „Сан Сиро“ е поранешниот трнер на Рома, Зенит и Интер, Лучано Спалети.

Како што пренесува италијанскиот новинар Вито Анџеле, искусен стручњак ја прифати понудата на „росонерите“!

Спалети остана без работа после завршувањето на минатѕата сезона, иако со Интер втора година по ред успеа да избори пласман во Лигата на шампионите.

Мораше да се раздели со „неро-аѕурите“, односно управата го ангажираше Антонио Конте. Но, затоа би требало да седне на клупата на градскиот ривал, остана уште само Интер, кој сеуште го плаќа Спалети, да даде „зелено светло“.

Прочитајте и...  Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Прочитај повеќе

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат