Големиот хит на групата „Квин“, „We Are The Champions“ стана „You Are The Champions“ во чест на здравствените работници (ВИДЕО)

Членовите на групата „Квин“, Брајан Меј и Роџер Тејлор, и нивниот нов вокал Адам Ламберт, го преработија нивнио легендарен хит „We Are The Champions“ и го преименуваа во „You Are The Champions“ и оваа песна им ја посветија на здравствените работници ширум светот кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.

Тие, секој од своите домови во Лондон, Корнвол и Лос Анџелес, се поврзаа преку инстаграм-врска, за да ја создадат новата верзија на нивната препознатлива химна.

Песната ќе биде објавена под посебно име, а собраните средства ќе бидат донирани во солидарниот фонд за ковид-19 на Светската здравствена организација.

Во продолжение погледнете го спотот од преработката на песната.

Прочитајте и...  Имале симтоми на ковид-19, а оделе на работа: Двајца фризери во САД изложиле на зараза 140 клиенти

Прочитај повеќе

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Заводникот од серијата „Ла Каса де Папел“ е во љубовна врска со Србинката Татјана (ФОТО)

Васко Спасоски