Ги „оживеал“ јунаците од цртаните: Ве интересира како би изгледала Пепелашка да е вистинска? Погледнете! – Слободен печат
МагазинТехнологија

Ги „оживеал“ јунаците од цртаните: Ве интересира како би изгледала Пепелашка да е вистинска? Погледнете!

Погледнете како би изгледале ликовите од цртаните филмови да се вистински луѓе.

Финецот Јирка Ватаинен е графички дизајнер и илустратор, а неговите трудови воодушевуваат.

Тој одлучил да ги прикаже јунаците од „Дизни“ на најреалистичен можен начин.

Од принцезите до негативците, светот на „Дизни“ е опкружен со фантастика, а овој уметник успеа и да ги „оживее“.

Погледнете како би изгледале ликовите од цртаните филмови да се вистински луѓе.

 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
 | Autor: IMDB/jirkavinse.com
jirkavinse.com
Ursula
jirkavinse.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close