13 C
Скопје

Tag : пепелашка

Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

ВИДЕО: Најскапиот свилен чевел во светот продаден за 44 илјади евра, ниту Пепелашка немала таков!

Слободен печат
Свилениот чевел на кралицата Марија Антоанета е продаден овој викенд за речиси 44 илјади евра… Свилениот чевел кој и припаѓал на кралицата Марија Антоанета е...
Вести Свет

Руската Пепелашка која го загуби чевелот на воената парада доби медал, еве зошто (ВИДЕО)

Слободен печат
Ксенија Калчинска, учесничка во воената парада во Москва, го загуби чевелот во текот на маршит. Иако тоа, на некого можеби би му пречело, но Ксенија...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Камила Кабело го пронајде својот принц! (ФОТО)

Слободен Печат
Камила Кабело го доби својот принц во филмот „Пепелашка“, пишува seventeen.com. Популарната млада пејачка ќе ја игра главната улога во модерната адаптација на познатата детска...
Магазин Технологија

Ги „оживеал“ јунаците од цртаните: Ве интересира како би изгледала Пепелашка да е вистинска? Погледнете!

Слободен печат
Финецот Јирка Ватаинен е графички дизајнер и илустратор, а неговите трудови воодушевуваат. Тој одлучил да ги прикаже јунаците од „Дизни“ на најреалистичен можен начин. Од...