ФОТО+ВИДЕО: Сообраќајна несреќа на автопатот Тетово- Скопје, тројца повредени пренесени во болница

Фото: Слободен печат-Зоран Димовски

Денеска околу 15 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Тетово-Скопје, во близина на угостителски објект, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила со тетовски регистарски ознаки:”фолксваген голф” управуван од 62-годишниот Ш.А. од тетовско Желино и “опел астра” што го управувал 58-годишниот тетовец Б.И.

„Во несреќата, возачот на “опелот” и сопатниците од “голфот” Б.А.(27) и 19-годишната А.А.од Желино се здобиле со телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово“, соопшти портпарлот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Поради сообраќајката на автопатот сообраќајот се одвиваше отежнато.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот