ФОТО+ВИДЕО: Автомобил се преврте на автопатот Скопје-Тетово, поројниот дожд го отежнува сообраќајот

Фото: Слободен печат

На автопатот Скопје-Тетово утрово се случи сообраќајка. Засега нема детали од МВР дали има повредени и како дошло до сообраќајката.

Фото: Слободен печат

Екипата на „Слободен печат“ од терен јавува дека автопатот е опасен за возење и речиси е поплавен, а на некои места има и до 20 сантиметри вода.

Фото: Слободен печат

Се чекаат повеќе детали од полицјата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот