ФОТО | Убавата Туна го покажа својот раскош во костим за капење на одмор во Занзибар

Фото: Инстаграм/Туна Сејдиу

Занзибар претставува вистинско богатство на Индискиот Океан со мирис на цимет и каранфилче. Со тиркизното море, белиот песок и незагадената природа – овој остров е совршена дестинација за сите оние кои имаат „хедонистички глад“.

Пејачката Туна Сејдиу е, дефинитивно, една од нив. Моментално, таа е на егзотично патување во Занзибар и ужива на овој „рај на земјата“. Таа ги почести нејзините обожаватели со прекрасни фотографии, кои само делумно ја претставуваат убавината на ова место.

„Хакуна матата“, кратко напиша Сејдиу во описот на фотографиите, што значи „живот без грижи“ на свахилски јазик.

Фото: Инстаграм/Туна Сејдиу
Фото: Инстаграм/Туна Сејдиу
Фото: Инстаграм/Туна Сејдиу
Фото: Инстаграм/Туна Сејдиу
Фото: Инстаграм/Туна Сејдиу

Повеќе на темата:

„Се вљубив во Дубаи“: Туна ужива на заедничко патување со децата

Туна Сејдиу од Сирија се врати целосно променета: Заминавме од таму, но сликите што ги видов засекогаш ќе останат врежани во мојата меморија

Пејачката Туна ужива на Маврициус и виси на јаже

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот