23.8 C
Скопје

ФОТО: Таа е една од омилените дами во Холивуд, а нејзиниот љубовен живот секогаш интригира – Можете ли да ја препознаете славната актерка?

Актерката која што ја многумина ја обожаваат денеска го прославува својот 53-ти роденден, а важи за една од најубавите, најталентираните, а без сомнеж и најпопуларните во Холивуд.

Популарната холивудска актерка Џулија Робертс, денеска го прослави својот 53-ти роденден. Оваа славна дама е една од најгласните и најомилени луѓе во светот на глумата, а може да кажеме дека се прослави со улогата во филмот „Pretty Woman“.

Во својата кариера таа беше номинирана повеќе пати за различни престижни награди, а Оскар доби за улогата во филмот Ерин Брокович.

Фото: Профимедиа

Робертс имаше и неколку љубовни врски со свои колеги, како што се Лијам Нисон, Џејсон Патрик, Кифер Сатерленд и Метју Пери. Во 1993-та година таа се венчаше со пејачот на кантри музика Лејл Ловет, но се разведе само две години подоцна.

Вториот сопруг Даниел Модеро, Џулија го запозна во 2000-та година на снимање на филм, додека беше во врска со актерот Бенџамин Брет, а тој беше оженет со друга жена.

Фото: Профимедиа

Набрзо тие сфатиле дека дефинитивно се еден за друг, по што се венчаа во 2002 година, а денес имаат три деца.

Среќен роденден Џулија!

Да се потсетиме како Џулија Робертс се менуваше низ годините…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар