ФОТО | СТЕФАН КАКО АЦА ЛУКАС: Шминкерот се трансформираше во познатиот српски пејач и изгледа како негов близнак

Фото: Принтскрин / Instagram

Стефан Суботиќ е познат мејк – ап артист од Србија, но и надвор од границите на неговата земја. Покрај тоа што Стефан ја истакнува природната убавина на секоја негова клиентка тој е познат и по неговите трансформации како драг – кралица експериментирајќи со најразлични комбинации на облека, високи потпетици, шминка и перики.

Суботиќ е волшебник за трансформации. Својот талент го открил пред повеќе од 10 години. Со години шминкал жени за свадби, девојки за матурски вечери и други свечени прилики, а понекогаш знае да се „среди“ и себеси.


Неодамна Стефан не изненади со уште неколку маестрални трансформациии инспириран од јавните личности, како балканските земји, така и од светот.


По маестралните трансформации на Суботиќ во Јосипа Лисац, Рушка Јакиќ, Северина, Јелена Карлеуша, Ева Рас, Анџелина Џоли, Лепа Брена шминкерот денес не изненади со уште една неверојатна транфрормација.

Стефан како Аца Лукас, благодарение на неговите вешти раце повторно предизвика воодушевување кај фановите.

Видео на денот