Tag : пејач

Магазин Магазин слајдер Сцена

Го повикав човекот со кого ме изневеруваше сопругата: Сè одрекуваше, а мене целиот град ми се смееше! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ трврди дека поранешната сопруга Ана Севиќ за време на бракот и дека во еден момент тој лично го побарал човекот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски
Ален Исламовиќ станува политичар, а причина за тоа се проблемите со мигрантите кои го уништиле неговиот роден град Бихаќ. Пејачот одлучил да му се придружи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Слободен Печат
Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина пејачот Мори Канте, чиј хит сите многу добро го знаеме! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте, планетарно познат по песната „Yeke yeke“ од 80-те години, почина во петокот на 70-годишна возраст во болницата во Конакрију....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најголемите хитови на Френк Синатра: Вонвременскиот пејач кој не знаел да чита музика!

Слободен Печат
Френк Синатра по многу работи бил пред своето време. Во неговиот живот ги освоил сите најпрестижни музички награди и филмски признанија, продал преку 150 милиони...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оливер Драгоевиќ им забранил на синовите нивните деца да ги крстат по него: Еве и зошто!

Васко Спасоски
Весна Драгоевиќ, сопругата на покојниот пејач Оливер Драгоевиќ за „Стори.хр“ зборувала за новиот седми по ред внук кој треба да пристигне. Со оглед на тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тони Цетински: Кој сака нека се вакцинира, јас и моето семејство нема! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Хрватскиот пејач Тони Цетински реши да им се обрати на фановите преку Фејсбук во живо, каде покрај за музиката, зборуваше за вакцинациите, бидејќи ова е,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како се промени животот на Тони Цетински и неговата сопруга откако таа доживеа мозочен удар… (ФОТО)

Васко Спасоски
Сопругата на Тони Цетински (50)  и неговата најголема поддршка во живтот, Дубравка Цетински (35) во средината на јуни минатата година доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана во Ријека,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ако треба ќе одам во затвор: Српскиот пејач Дарко Лазиќ прозборе за приведувањето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ е двапати приведен за последните два месеци. Првиот пат поради кршење на полицискипт час, а вториот пат поради возење без...
Некатегоризирано

Статусот на српскиот пејач на кој Новак Ѓоковиќ аплаудираше! (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач Никола Роквиќ по повеќе наврати ја покажа својата хуманост за време на епидемијата на коронавирусот. Покрај волонтерската работа, пејачот секојдневно во вечерните...