25.8 C
Скопје

Tag : пејач

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Васил Гарванлиев запеа на ЛГБТ парадата во Бугарија

Кристина Апостолова
Македонскиот пејач Васил Гарванлиев викендов запеа на ЛГБТ парада во Бугарија. Пред својот настап, Гарванлиев им порача на присутните дека „во музиката нема граница, нема...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубоморна сум! Тој е мој и Божји: Јована Јоксимовиќ за бракот со Жељко

Слободен печат
Српската водителка Јована Јоксимовиќ со години е во хармоничен брак со кантавторот Жељко Јоксимовиќ, а сега проговорила за нивниот однос, за љубомората и за децата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Здраво Чолиќ денеска полни 70 години: Важи за една од најголемите ѕвезди, а еве каков е приватно

Слободен печат
Пејачот Здравко Чолиќ денес го слави 70-от роденден, иако многумина мислеа дека е помлад. Здравко Чолиќ е роден на 30 мај 1951 година во Сараево....
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

„Најмалку интересна работа за мене е дека сум геј“: Васил Гарванлиев е спремен да биде гласот на ЛГБТИ заедницата од Македонија

Слободен печат
Нашиот претставник на овогодинешниот Евросонг, Васил Гарванлиев, во неодамнешно интервју за британскиот магазин „Attitude“ изјавил дека да се биде хомосексуалец е веројатно најмалку интересната работа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ја оставил поради помлади и поубави: Марина Туцаковиќ страдала по овој славен пејач

Слободен печат
Tекстописецот Марина Туцаковиќ, во седумдесеттите години од минатиот век, била во љубовна врска со пејачот Оливер Мандиќ, кој во тоа време беил на почетокот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Зад големиот хит на Тоше Проески се крие морничава вистина: Стиховите се посветени на неа

Слободен печат
Македонскиот „славеј“, трагично загинатиот пејач Тоше Проески, секогаш ќе остане запаметен и како извонреден пејач, и како голем хуманитарец и човек со големо срце и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Стефан од „Некст тајм“ замена за Џејсон Момоа во „Аквамен“

М.Р
На социјалните мрежи пејачот на групата „Некст тајм“, Стефан Филиповски ги расположи своите бројни обожаватели со информацијата дека ќе „заплива“ на големото филмско платно како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Владо Јаневски снима нов спот, овојпат тој е во главната улога

Слободен печат
Познатиот македонски поп-пејач Владо Јаневски, на својот инстаграм-профил објави детали од снимањето на новиот спот за песната „Без тебе не ме бива“. Спотот деновиве се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | 666 пара „сатански патики“ распродадени за помалку од една минута: Во ѓонот има капки од човечка крв

Слободен печат
Американскиот рапер Монтеро Ламар Хил, попознат како Лил Нас Х, е во центарот на вниманието на светската јавност затоа што учествувал во дизајнирањето на таканаречените...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Потресната животна исповед на Зафир Хаџиманов: Останав без око, а потоа на ред дојде срцето

Слободен печат
Легендарниот Зафир Хаџиманов почина на 78 години, од последици на коронавирусот. Спонтан, шармантен, духовит, со уникатен глас, ѕвездата на поранешна Југославија може да послужи како...