12.8 C
Скопје

Tag : аца лукас

Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Тоа е шоу со шест кретени“: Аца Лукас со тешки зборови удри по „Ѕвездите на Гранд“ и откри зошто го напуштил жирито

СП. / В.Т.
Познатиот балкански пејач Аца Лукас беше еден од членовите на жирито на популарниот музички натпревар „Ѕвезддите на Гранд“, а сега ја откри и причината зошто...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По веста дека бил итно хоспитализиран се огласи и Аца Лукас: Умрев пред два дена

Слободен Печат
Откако молскавично се рашири веста дека српскиот пејач Аца Лукас бил итно хоспитализиран пред два дена поради болки во стомакот, се огласи и самиот демантирајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Аца Лукас итно хоспитализиран поради силни болки

Слободен Печат
Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во станот, пренесуваат српските медиуми. Имено, пејачот почувствувал силни болки...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Аца Лукас приведен во полиција: Ме приведоа зашто имав 0,95 промили алкохол во крвта

Слободен печат
Српскиот пејач Аца Лукас минатата ноќ бил приведен во полициска станица откако го запрела рутинска контрола, а по проверката алкотестот покажал дека Лукас имал повеќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Повторно заедно: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски
Според српските медиуми, пејачот Аца Лукас и неговата поранешна сопруга со која ја има ќерката Викторија, Соња Вуксановиќ, наводно се повторно заедно. Пејачот ги однел...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српскиот пејач Аца Лукас (52) е голем пријател со Цеца Ражнатовиќ, а како што изјавил, иако сега не е толку близок со Јелена Карлеуша, смета...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На Аца Лукас му дојде сè преку глава: Ќе направам концерт, а оној на кого тоа му пречи, може да седи дома и да плаче од мака!

Слободен печат
Српскиот пејач Аца Лукас ќе одржи концерт на 29 септември во Белград. За овој настан фолкерот прозборе без влакна на јазикот. „Во доба на пандемија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Милица Павловиќ вчера го прослави својот роденден и наполни 29 години. Младата пејачка роденденската забава ја организирала во еден луксузен хотел во Белград,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Аца Лукас сам си го откажа концертот во Охрид: Се извинувам на целата јавност, особено на музичарите во Македонија! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска на социјалните мрежи беше објавено дека во Охрид ќе бидат одржани концерти на неколку српски музички ѕвезди, но ваквата информација наиде на остри критики...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неверојатно: Најстариот син на Аца Лукас е негова копија, а богами и знае да пее! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
За разлика од неговите колеги, српскиот пејач Аца Лукас ретко ги експонира своите деца во јавноста, дури повеќето мислат дека пејачот ја има само малечката...