6 C
Скопје

ФОТО: Скопје ли е, Чернобил ли е?

Граѓаните на Скопје повторно преку социјалните мрежи реагираат со видеа и фотографии од загадувањето во главниот град во ноќните часови. Познатиот кинематографер од наградуваниот филм „Медена земја“ Фејми Даут објави неколку фотографии.

Новите фотографии покажуваат дека на полноќ во Скопје индустриски објект испушта големи количества чад во воздухот.

Граѓаните реагираат дека станува збор за горење на отпадот во УСЈЕ поради што Лисиче наликува на Чернобил.

Под фотографијата на Даут скопјани допишаа дека загадување има не само во Аеродром туку и во Карпош 4, Центар и Железара.

Претходно, реагираа средношколци кои посочија дека во Лисиче има прегуста магла со чуден мирис.

ВИДЕО кое за жителите на Лисиче е алармантна реалност: Не се дише, ова е геноцид

Прочитајте и...  Царовска: Со стратегија за паметна специјализација обезбедуваме одржлив економски раст

Поврзани вести

Лудовик Орбан: Романија нема да има „локдаун“, бидејќи не може да си го дозволи

Слободен печат

Кандидатурата на С. Македонија за претседавање со ОБСЕ на министерскиот состанок во Тирана

Слободен печат

Директорот на Фајзер: До крајот на 2021 година ќе има повеќе вакцини отколку што ќе бидат потребни

Слободен печат

Азески: Берлинскиот процес се враќа во Берлин, а ние на Балканот, има ли алтернатива

Слободен печат

СДСМ: Со илјадници апсурдни амандмани опозицијата го девалвира Собранието

Слободен печат

Дендиас и Захариева разговарале за европската перспектива на земјите од Западен Балкан

Слободен печат

Остави Коментар