Tag : лисиче

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ФОТО: Скопје ли е, Чернобил ли е?

Слободен печат
Граѓаните на Скопје повторно преку социјалните мрежи реагираат со видеа и фотографии од загадувањето во главниот град во ноќните часови. Познатиот кинематографер од наградуваниот филм...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО кое за жителите на Лисиче е алармантна реалност: Не се дише, ова е геноцид

Слободен печат
На Фејсбук се појави видео со кое се нагласува алармантната состојба со загадувањето во скопско Лисиче, како и опасноста по здравјето на жителите во овој...
Хроника

Настрада велосипедист во Долно Лисиче

Вчера во 10.20 часот било пријавено дека на улицата „1“ во скопското село Долно Лисиче, В.Б.(78) од селото управувајќи велосипед, удрил во бетонска ограда. Од...
Хроника

Изгоре „сеат алтеа“ во Ново Лисиче

Горан Наумовски
Денеска во 9.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „АСНОМ“ на паркинг имало опожарено патничко моторно возило. Од страна на полициски службеници...
Хроника

Обвинение за разбојникот од скопско Лисиче

Скопското обвинителство по спроведена истражна постапка, поднесе обвинителен акт против 29-годишен скопјанец кој е обвинет за кривично дело разбојништво. Во обвинителниот акт пишува дека тој...
Вести Скопје

Се реконструира катната гаража во Ново Лисиче

Општина Аеродром деновиве почна со реконструирање на катната гаража во населбата Ново Лисиче. Реконструкцијата опфаќа бојадисување на челичната конструкција како и промена на оштетените хоризонтални...
Вести Скопје

Објавен огласот за доизградба на ООУ. „Димитар Македонски“ во Лисиче

Слободен печат
Министерството за образование и наука ја отпочна постапката за јавна набавка за склучување на повеќегодишен договор за продолжување со изградба на училиштето OOУ. „Димитар Македонски“...
Вести Скопје

Нови дрва засадени во Ново Лисиче

Слободен печат
Општина Аеродром и „Ротаракт клуб“ − Скопје викендов спроведоа акција со садење дрвја во паркот „Нинберг“ во Ново Лисиче.   Станува збор за неколку вида...
Вести Скопје

Лисичани до крајот на месецот ќе почекаат за „гумените перничиња“

Слободен печат
Иако им беше ветено на жителите на Населба Лисиче дека до 15 октомври долж „12-та Македонска ударна бригада“ на четирите раскрсници ќе бидат поставени по...