1 C
Скопје

ФОТО: Синот на Бекамови го продава својот оштетен блузон за 150 илјади долари

15-годишниот син на Викторија и Дејвид Бекам, Круз Бекам на Инстаграм објави уникатен, но оштетен блузон за кој велеше дека го продава за 150 илјади долари.

Спортскиот блузон е дел од еднократната колекција на „Louis Vuitton“ и „Supreme“ создаден во 2017 година, а иако му недостасува дел од капата, тој на аукцијата достигна неверојатна цена.

Овој блузон на Круз лично му го подари модниот дизајнер Ким Џонс, додека беше уметнички директор на „Louis Vuitton“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CRUZ (@cruzbeckham)


Судејќи според коментарите, луѓето не се импресионирани од постапката на малиот Бекам.

„Можеше да направи добротворна аукција. Тој и така го доби блузонот бесплатно“. „Како да му се потребни уште пари на целото богатство“, „Оваа воопшто не чини ниту 20 долари“, се само некои од коментарите.

Прочитајте и...  Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Објавата набрзо беше отстранета, а профилот на кој блузонот беше на аукција е деактивиран.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар