10 C
Скопје

ФОТО | Пред Јелена тој бил лудо вљубен во неа: Ова е првата девојка на Новак Ѓоковиќ

Тоа било љубов од младите денови…

Поранешните девојки на познатите тенисери во светот често се појавуваат на насловните страни поради атрактивниот изглед и нивниот бурен живот.

Некои се уште се во центарот на вниманието на јавноста, додека други, малку се подзаборавени.

Новак Ѓоковиќ пред сопругата Јелена, се забавувал со Лидија Поповиќ.

Таа всушност, му била првата девојка. Лидија, инаку, веќе долги години е позната диџејка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LADY LEE (@ladyleeofficial)

„Ноле за време на нашта врска секогаш беше внимателен и насмеан, но тоа беше далеку од сега, кога тој ги немаше обврските со кои се соочува денес. Сега носи голем товар на грбот како славен маж во светот на спортот“, откри таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LADY LEE (@ladyleeofficial)

„Нормално дека Ноле не е папучар, тој е друштвен и џентлменски настроен маж, барем јас така се сеќавам на него“, изјави Лидија во една прилика за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LADY LEE (@ladyleeofficial)

Прочитајте и...  Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи за истражување на квалитетот на почвата

Поврзани вести

Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

Слободен печат

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Слободен печат

Пролетен маникир во беж нијанси за префинет изглед

Слободен печат

Шест работи кои создаваат негативна енергија во домот: Оштетени чинии, чевли пред вратата, па дури и стари магазини

Слободен печат

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што и пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат

Харисон Форд и Бред Пит меѓу водителите на доделувањето на Оскарите

Слободен печат

Остави Коментар