18 C
Скопје

ФОТО: По пет години врска, веренички прстен на раката на Гвен Стефани

По пет години забавување, Гвен Стефани и Блејк Шелтон се верија.

Шелтон денес ја запроси пејачката, а таа прифати и веднаш постави фотографија со прстен на својата рака на Инстаграм профилот.

 

View this post on Instagram

 

@blakeshelton yes please! 💍🙏🏻 gx

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) on

Додека Блејк истата фотографија ја објави на својот Твитер профил.

Парот се запозна на снимањето на популарното натпреварување „The Voice” во 2014 година, а започна да се забавува следната година.

Прочитајте и...  „Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Гвен своевремено во емисијата на Елен Деџенерис призна дека до нивното запознавање таа не ни знаела кој е Шелтон.

Претходно, пејачката беше во брак со музичарот Гевин Роздејл, а нивниот развод официјално се случи во 2016 година.

Шелдон, од друга страна, беше во брак два пати.

Поврзани вести

Џоди Комер и Хоакин Феникс во новиот филм за Наполеон

Слободен печат

Што не треба да се јаде и пие кога се земаат антибиотици?

Слободен печат

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Остави Коментар