ФОТО | По две години криење се појави во јавност: Џек Николсон има 84 години и изгледа одлично

Легендарниот американски актер Џек Николсон (84) е виден во јавност по речиси две години.

Тој се појавил на натпреварот ЛА Лејкерс, чијшто голем фан е, а пред да влезе во салата, делел автограми на бројните собрани обожаватели. Оскаровецот изгледал добро и здраво.

Пред извесно време се појави веста во медиумите дека заболел од деменција.

Николсон сега бил во друштво на својот син Реј (29) и внимателно го следел почетокот на сезоната на ЛА Лејкерс кои играа против Голден Стејт Вориорс.

Foto: Profimedia

Фото: Профимедиа

„Џек изгледаше многу среќен што се врати“, рекол извор за „Е! Њуз“.

– Тој е амајлија за Лејкерси! Изгледаше одлично и беше многу внесен во играта, сѐ следеше внимателно, секоја акција, сѐ! – продолжил изворот.

Покрај Џек Николсон, натпреварот го следеле и други познати личности. Адел, Ашер, Џастин Бибер, Кевин Харт, Џејмс Корден, Кид Кади, Лил Вејн и Флојд Мејведер помладиот ги гледале Лејкерси како ги победуваат Вориорс со резултат 121-114.

Džek Nikolson

Фото: Профимедиа

Николсон последен пат беше фотографиран во јавноста во јануари 2020 година, кога исто така присуствуваше на натпреварот на Лејкерси кои играа против њујоршките Никс.

Имено, Николсон е познат по тоа дека води многу повлечен живот, ретко дава интервјуа и папараците главно го „ловат“ на кошаркарските натпревари. Тој направи исклучок кога даде изјава за смртта на кошаркарот Коби Брајант.

Džek Nikolson

Фото: Профимедиа

Негов последен филм беше „Како знаеш“ (How Do You Know) од 2010 година во кој глумеше со Рис Витерспун, Пол Руд и Овен Вилсон.

Иако актерот има пет деца, најчесто е фотографиран во друштво на ќерката Лорен и синот Реј.

 

 

Видео на денот