• деменција

ФОТО | По две години криење се појави во јавност: Џек Николсон има 84 години и изгледа одлично

Легендарниот американски актер Џек Николсон (84) е виден во јавност по речиси две години. Тој се појавил на натпреварот ЛА Лејкерс, чијшто голем фан е, а пред да влезе во салата, делел автограми на бројните собрани обожаватели. Оскаровецот изгледал добро и здраво. Пред извесно време се појави веста во медиумите дека заболел од деменција. Николсон …

ФОТО | По две години криење се појави во јавност: Џек Николсон има 84 години и изгледа одлично Read More »