Џек Николсон не е виден во јавност повеќе од една година: Блиски пријатели стравуваат дека оскаровецот страда од деменција

Profimedia
Фото: Profimedia

Џек Николсон се смета за едно од најголемите светски актерски имиња, а иако можеби глумел во повеќе класици отколку кој било друг, од 2010 година нема снимено ниту еден филм. Последна беше споредната улога во „Како знаеш“ , филм што го сними за услуга на режисерот Џејмс Л. Брукс, откако отпадна Бил Муреј. Играјќи во неговиот филм од 1997 година „As Good As It Gets“, Николсон доби Оскар за најдобар актер.

Холивудскиот актер Џек Николсон не е виден во јавност повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joker Classy (@joker_classy)


Трикратниот оскаровец ги живее своите „тажни, последни денови“ во вила на Бевери Хилс, пренесуваат странските медиуми.

„Џек и јас сме пријатели со години и тој веќе воопшто не ја напушта својата куќа. Неговиот син и ќерка се грижат за него“, изјавил познаник на актерот за Radar Online“.


Иако актерот има пет деца, најчесто се фотографира во друштво на ќерката Лорен и синот Рај. „Физички е добро, но не е најдобро психички. Навистина е тажно да се види актер како Џек да замини на овај начин“, рекол изворот.

Славниот актер ја одигра својата последна улога во филмот „Како знаеш“ (“How Do You Know”) од 2010 година.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот