ФОТО: Перо Антиќ на тренингот на Црвена звезда!

Тејлор Рочести ја напушти Црвена звезда, но на тренингот се појави легендарниот играч на „црвено-белите“ екс НБА кошаркар, Перо Антиќ.

Секако, поранешниот македонски репрезентативец не се врати на теренот, туку само го посети својот омилен српски клуб, пренесуваат тамошните медиуми.

– Денеска на тренингот нѐ посети Перо Антиќ, на кого во оваа пригода му ја врачивме плакетата „Клуб 100“.

Тој забележа 136 настапи во дресот на Црвена звезда и постигна 1110 поени – пишува во Инстаграм објавата на клубот.

Еден убав гест од страна на Црвена звезда за сегашниот претседател на нашата кошаркарска федерација.. Воедно Антиќ доаѓа и непосредно пред утрешниот меч (19.00 часот) од Евролигата помеѓу Црвена звезда и уште еден негов клуб за кој како играч своевремено настапуваше и имаше големи успеси во професионалната кариера, грчкиот Олимпијакос.

Прочитајте и...  АБА2: Широки го декласира Работнички

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар